+48 606 655 050

+48 882 708 530

pn-pt 8-21, sob 12-17

biuro@vipapartamenty.pl

Rezerwacja online

Regulamin VIP Apartamenty

VIP Apartamenty Zakopane

Atrakcje turystyczne Zakopane

Polecamy Radio Taxi Euro Zakopane

Bądź zawsze na bieżąco

Aby otrzymywać najświeższe informacje na temat naszych Apartamentów, promocjach i ofertach zapisz się na newsletter

Wędrówka przez Czerwone Wierchy - Zakopane, apartamenty, wolne pokoje

Wędrówka przez Czerwone Wierchy

Czerwone Wierchy to masyw górski ciągnący się głównym grzbietem Tatr Zachodnich. Ich nazwa pochodzi od brunatno – czerwonego koloru traw jakimi są porośnięte – szczególnie uwidacznia się to w okresie jesiennym i wczesną wiosną. Są bardzo chętnie odwiedzane przez turystów, ze względu na wspaniałe widoki, które rozciągają się na Tatry Słowackie oraz Tatry Wysokie. Na Czerwone Wierchy składają się cztery szczyty:

  • Kondracka Kopa (2 005 m),
  • Małołączniak (2 096m),
  • Krzesanica (2 122m),
  • Ciemniak (2 096 m).

Przedzielone są trzema przełęczami: Mułowa, Litworowa, Małołącka.

Na Czerwone Wierchy można dojść kilkoma szlakami górskimi. Rozpoczynają się w Kuźnicach, na ulicy Krzeptówki i w Kirach. Przejście trasy może zająć nawet 10 godzin, dlatego warto wyruszać wczesnym rankiem.

Z Kasprowego Wierchu prowadzi czerwony szlak w kierunku Kondrackiej Kopy przez Goryczkową Czubę. Trasa wiedzie zboczem góry lub górskim grzbietem nad kilkudziesięciometrowymi urwiskami, z których rozciąga się niesamowity widok. Warto uważać, ścieżka chwilami jest dość wąska i przy wymijaniu robi się dość ciasno. Po prawej stronie rozpościera się widok na Zakopane i okoliczne wsie i miasteczka, po lewej stronie rozciąga się widok na słowackie doliny, z tyłu na Tatry Wysokie.