+48 606 655 050

+48 882 708 530

pn-pt 8-21, sob 12-17

biuro@vipapartamenty.pl

Rezerwacja online

Regulamin VIP Apartamenty

VIP Apartamenty Zakopane

Atrakcje turystyczne Zakopane

Polecamy Radio Taxi Euro Zakopane

Bądź zawsze na bieżąco

Aby otrzymywać najświeższe informacje na temat naszych Apartamentów, promocjach i ofertach zapisz się na newsletter

Gubałówka i Butorowy Wierch - Zakopane, apartamenty, wolne pokoje

Gubałówka i Butorowy Wierch

Swoiste „must see” podczas pobytu w Zakopanem. Nie zobaczyć Gubałówki, to jak pojechać do Egiptu i nie wiedzieć piramid. Nagrodą za trud włożony w dotarcie na Gubałówkę będą jedne z najpiękniejszych widoków na ziemi.

Na Gubałówkę można wjechać kolejką lub wjeść o własnych siłach szlakiem, który wiedzie obok trasy kolejki, więc nie można się zgubić.

Gubałówka (1 126 m) jest szczytem w Paśmie Gubałowskim, wznoszącym się po północno-zachodniej stronie zimowej stolicy Polski – Zakopanego. Za swoich sąsiadów Gubałówka ma po stronie wschodniej Ząb – najwyżej położoną miejscowość w Polsce – najwyższy punkt ma ponad 1 040 m, a od zachodu Butorowski Wierch (1 160 m), drugi co do wielkości szczyt w paśmie Gubałówki. Na szczycie na turystów czeka mnóstwo trakcji, mnóstwo stoisk z gadżetami, restauracje, puby, park linowy, kolejka grawitacyjne i wiele innych. Gubałówka jest świetnym miejscem wypadowym, we wszystkie strony świata. Podążając czarnym szlakiem Doliną Czarnego Dunajca dotrzemy do Witowa, wioski, z której kursuje komunikacja do Zakopanego. Również zmierzając od zachodu wzgórza po kilku godzinach wędrówki dotrzemy do Chochołowa – najpiękniejszej i najlepiej zachowanej pod względem stylu, góralskiej wsi w Polsce.